Kreativia w walce przeciw koronawirusowi COVID-19

Kiedy ogłoszona została w Polsce sytuacja epidemiczna, staraliśmy się zadziałać jak najszybciej to możliwe - nasze prace produkcyjne skupiły się na tym, by zaopatrzyć placówki medyczne w odpowiednie produkty, które zapewnią im ochronę. Wiele z nich przekazaliśmy charytatywnie na rzecz szpitali, prywatnych gabinetów lekarskich oraz placówek medyczno-opiekuńczych.

Przekazaliśmy 500 osłon ochronnych na twarz w formie przyłbic dla pracowników medycznych

Wykazując pełne zrozumienie dla sytuacji epidemiologicznej w kraju, jako firma, która posiada możliwości produkcyjne wytworzenia przyłbic ochronnych, postanowiliśmy spróbować wesprzeć placówki medyczne i działać proaktywnie w walce z tym niezwykle silnym przeciwnikiem, jakim jest wirus COVID-19.

Do tej pory przekazaliśmy już prawie 500 masek ochronnych w formie przyłbic z osłoną na twarz.

„Chcielibyśmy choć w tak skromny sposób wesprzeć instytucje medyczne, kiedy to wsparcie jest najbardziej potrzebne, kiedy walka z rozprzestrzeniającym się COVID-19 jest coraz trudniejsza. Jako firma, która posiada takie możliwości produkcyjne, zdajemy sobie sprawę, że to nasz obowiązek. Jeśli możemy pomóc, to powinniśmy to robić.” - tłumaczy Hanna Kosiba, CEO Spółki Kreativia sp. z.o.o.

Dyrektor Produkcji, Arkadiusz Szychta, dodaje: „Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz produkt nie posiada specjalistycznych atestów, ze swojej strony możemy jednak zapewnić, że jest to produkt jakościowo bardzo dobrze przez nas wykonany, z najlepszych materiałów, jakie udało nam się aktualnie pozyskać. Mamy nadzieję, że maski te będą mogły zostać jakkolwiek użyte, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników medycznych i w placówkach opiekuńczych, którzy są dla nas niedoścignionym wzorem.”

Przyłbice ochronne są jednym z produktów, które znacząco mogą wpłynąć na ochronę przed zakażaniem wirusem. Chronią całą naszą twarz przed przenoszonymi drogą kropelkową cząsteczkami, które mogłyby się dostać, np. do naszych oczu. Wraz z kombinezonami ochronnymi, rękawiczkami i maskami tekstylnymi zakrywającymi usta, tworzą skuteczną barierę ochronną przed zakażeniem.

„W planach mamy przekazać jeszcze więcej naszych osłon na twarz do placówek medycznych. Choć tak naprawdę wyrażamy nadzieję, że ta walka z wirusem szybko się zakończy.” - Podsumowuje Bartosz Kosiba, CEO w Kreativia sp. z o.o.

Gdzie trafiły nasze przyłbice?

1. Szpital ul. Szwajcarska, Poznań - 200 szt.
2. Szpital Gorzów Wielkopolski - 50 szt.
3. Prywatne gabinety lekarskie - kilkadziesiąt sztuk
4. Szpital MSW Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu - 30 sztuk
5. Szpital Wojewódzki w Poznaniu, ul. Juraszów 7/19 - 30 sztuk
6. Szpital św. Rodziny ul. Jarochowskiego 18 Poznań - 30 sztuk
7. Szpital dziecięcy ul. Szpitalna 27 Poznań - 60 sztuk
8. WSWOP „HOSPICJUM DOMOWE” ul. Bednarska 4, Poznań - 10 sztuk

POWRÓT DO GÓRY