Druk banerów

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na baner reklamowy ?

Jeśli posiadasz własną firmę, którą zapewne chcesz dobrze zareklamować oraz pokazać światu, powinieneś zainteresować się dobrą i trafną reklamą. Tu warty uwagi jest druk banerów. Co zrobić, by ten typ reklamy zewnętrznej był efektowny i przynosił efekty? Oto kilka cennych rad!


Jaka drukarnia?

Banery to druki wielkoformatowe lub solwentowe, dlatego też należy wybierać takie drukarnie, które specjalizują się w się tych technikach druku cyfrowego. Wielkoformatowe - czyli takie, które pracują na wielkogabarytowych tkaninach wykonanych z polichlorku lub winylu. W tym wypadku wykorzystywane do druku są plotery drukujące. Natomiast technika solwentowa oznacza, że do druku banerów wykorzystana zostanie farba drukarska w formie kolorowych rozpuszczalników. Ta na stałe wchłania się w materiał. Technika ta powoduje, że materiał jest bardzo wytrzymały oraz odporny na niekorzystne warunki pogodowe – należy pamiętać, że banery to głównie reklamy zewnętrzne.


Jakie podłoże?

Gdy chcemy, by nasza reklama odznaczała się najwyższą jakością, koniecznie musimy dowiedzieć się, na jakim podłożu będzie nadrukowana. Druk banerów może być wykonany na podłożu laminowanym, który jest tańszą opcją lub też na podłożu powlekanym, co może być nieco droższe ale dużo trwalsze. Cena więc jest zależna od tego, na jakie podłoże się zdecydujemy. Nasz wybór powinien być uzależniony też od tego, jak długo nasza reklama ma być widoczna, jeśli będzie to krótki okres, warto zdecydować się na podłoże laminowane. Gdy jednak reklama ma dotyczyć całego sklepu lub produktu z przeznaczeniem do dłuższej ekspozycji warto wybrać drugą, droższą opcję podłoża powlekanego. Druk banerów może być inwestycją przynoszącą stałe zyski.


Poproś o małą próbkę

Kiedy nie wiemy, jaki może być efekt końcowy, warto poprosić o małą próbkę, która pokaże nam, jak może wyglądać drukowanie banerów. Próbka pokaże nam jak kolory będą się prezentowały w rzeczywistości, a nie tylko na monitorze komputera. Duży baner, dobrze wykonany może służyć nam nawet kilka lat, warto więc wcześniej zaplanować jego idealną jakość i wygląd.

POWRÓT DO GÓRY