Druk na PCV

Estetyczne płyty oraz tablice PCV

PCV, czyli polichlorek winylu jest tworzywem sztucznym wykorzystywanym na wielu płaszczyznach. Jest to materiał bardzo wytrzymały, dlatego też stosuje się go w wielu gałęziach gospodarki. Dzięki możliwościom technologicznym, obecnie wykonuje się także reklamy na twardym podłożu. Druk na PCV jest właśnie formą takiej reklamy.


Sposób drukowania

Ta technika druku wykonywana jest bezpośrednio na tworzywie PCV. By tego dokonać należy wykorzystać specjalne atramenty, które utwardzane są na powierzchni dzięki lampom UV. Nadruk bezpośredni na PCV powoduje pominięcie etapu żmudnych prac związanych z wyklejaniem zadrukowaną folią płyt PCV. Warto wspomnieć, że do wydruku wykorzystywany jest biały atrament. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie wycinkowego poddruku na podłożu w dowolnie wybranym kolorze. Druk ten wygląda bardzo korzystnie, jeśli wykorzysta się do niego światło ultrafioletowe. Wówczas efekt przypomina wydruk fotograficzny.


Tablice PCV

Druk na PCV umożliwia wykonanie jakościowych oraz niezwykle trwałych tablic. Te powstają dzięki wykorzystaniu folii samoprzylepnych, na które nanoszone są grafiki. Folię taką nakłada się na wybrany nośnik. Do wyboru są dwa rodzaje folii samoprzylepnej - błyszcząca lub matowa. Do wykonywania tablic PCV wykorzystuje się również laminat ochronny. Chroni on wydruk przed niekorzystnym działaniem promieni UV. Laminat chroni wydruk również przed różnego rodzaju detergentami. Laminaty dzielą się podobnie jak same folie, na błyszczące i matowe. Tablice mogą być jednostronne lub dwustronne. Jeśli pełnią one funkcje wystawowe warto decydować się na opcję dwustronną. Druk na PCV umożliwia wybór laminatu błyszczącego wtedy, gdy wcześniej została wybrana folia błyszcząca. Analogicznie jest w przypadku laminatu matowego. Gdy wybierzemy folię matową musimy zdecydować się na matowy laminat ochronny. Wybór ten jest niezwykle istotny, ponieważ powoduje on , że tablica będzie trwała i na długo zachowa swój oryginalny oraz estetyczny wygląd.

POWRÓT DO GÓRY