Druk na plexi

Obecnie, dzięki wysoko rozwiniętej technologii, możliwe jest drukowanie jakościowych, fotografii, plakatów, czy nawet dużych banerów reklamowych. Druk cyfrowy wciąż rozwija się bardzo szybkim tempie, dlatego ciągle powstaje wiele nowych technik. Jednym z nich jest druk na plexi, czyli polimerowym tworzywie sztucznym. Czym charakteryzuje się ten materiał oraz jak jest najczęściej wykorzystywany? Warto się o tym przekonać!


Charakterystyka materiału

Plexi to sztucznie wytworzony materiał. Jest on sztywny, mało elastyczny, lecz jednocześnie trwały i odporny na uszkodzenia. Występuje on jako plexi przezroczysta lub mleczna tzw. opalowa. Dzięki niemu najczęściej powstają szyldy reklamowe lub podświetlane tablice. Druk na plexi umożliwia produkcję reklam z przeznaczeniem zewnętrznym oraz do wewnątrz pomieszczeń. Wszystkie produkty wykonane z plexi charakteryzują się wysoką jakością oraz wytrzymałością. Dzięki nowoczesnej technice wydruku reklamy na nich widoczne są bardzo przejrzyste, są również trwałe i na długo zachowują swój elegancki wygląd. Warto dodać, że druk na plexi nie jest kosztowny. Przy produkcie o tak wysokiej jakości, cena jest bardzo przystępna.


Proces drukowania

Druk na sztywnym materiale płaskim, nakładanie grafik na sztuczne tworzywo możliwe jest dzięki wykorzystaniu plotera drukującego, który działa przy użyciu atramentów utrwalanych światłem UV. Wydruk na plexi ma wiele zalet, nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wykorzystywany w dziedzinie reklamy wizualnej. Jest on odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, co jest szczególnie ważne przy reklamach zewnętrznych. Jednocześnie zachowuje on przez cały czas wysoką jakość, mocne i głębokie barwy oraz wyrazistość. Jest to więc idealny pomysł na reklamę sklepów, restauracji i innych miejsc sprzedaży. Reklama to jednak nie wszystko. Jest coraz większa liczba osób zainteresowanych drukowaniem na plexi różnego rodzaju dekoracji. Świadczyć to może o tym, jak wyjątkowy efekt daje druk na tym materiale.

POWRÓT DO GÓRY