Drukarnia Wielko-formatowa

01

Co warto wiedzieć o druku wielkoformatowym ?

Gdy widzimy na budynkach wielkie banery reklamowe oraz kolorowe billboardy, na których nadrukowane są postaci, hasła, slogany, zdjęcia, rysunki nie zastanawiamy się jakim sposobem są one wykonane. To wszystko zapewnia nam właśnie wydruk wielkoformatowy. To nowoczesna technologia tworząca nadruki na materiałach o dużych formatach.

Zobacz nasze wzorniki druku

Latex

Najwyższa jakość druku na foliach, papierach, tkaninach winylowych. Druk bezwonnych oraz ekologicznych dekoracji wewnętrznych. Doskonałe nasycenie kolorów przy wydrukach do podświetleń.

więcej

HP Latex 3100

szerokość 320 cm
bezwonna i ekologiczna technologia
fotograficzna jakość
CMYK LC LM

HP Latex 370

szerokość 160 cm
bezwonna i ekologiczna technologia
fotograficzna jakość
CMYK LC LM

UV

Druk na sztywnych podłożach takich jak PCV twarde i spienione, plexi, poliwęglan, płyty kompozytowe, płyty meblowe, sklejki, szkło i wiele innych. Druk CMYK LC LM oraz kolor biały z możliwością poddruku i nadruku, a wszystko to w fenomenalnej jakości jaką daje Durst P10.

więcej

Durst P10 200

szerokość druku 205cm
materiały sztywne i rolowe
druk kolorem białym
CMYK LC LM + Biały

Tekstylia

Drukujemy w technologi wodnej, zarówno bezpośrednio jak i sublimacyjnie. Szerokość druku do 320 cm w jednym brycie daje możliwości wydruku tkanin wielkoformatowych do stosowania jako grafiki napinane.Świat tkanin nie zna ograniczeń. Drukujemy grafiki napinane, również do podświetleń, obrazy, flagi, proporce, parasole, leżaki, torby i wiele innych.Jakość druku i nasycenie barw, oraz trwałość i miękkość grafik daje rezultaty niemożliwe dla innych technologii druku.

więcej

Mimaki TS500P-320

szerokość druku 320 cm
druk sublimacyjny na papierze transferowym
ekologiczny druk tuszami wodnymi

Mimaki TX300P-180

szerokość druku 180 cm
bezpośredni druk na tkaninach
ekologiczny druk tuszami wodnymi

Kalander Monti Antonio 91

szerokość 320 cm
transfer grafiki z papieru na tkaninę

Cięcie i formatowanie

To cutery oraz frezarki CNC pozwalają sprostać jakości i szybkości docinania wydruków wielkoformatowych.Oprzyrządowanie i narzędzia umożliwiają obróbkę zarówno tkanin jak i tworzyw.

Zund G3 3XL

obszar roboczy 321/320 cm
moduły tnąco bigujące
cięcie całych rolek tkanin
idealna precyzja cięcia

Infotec 3020

obszar roboczy 210x310 cm
cięcie i frezowanie tworzyw
obróbka materiałów do grubości 10 cm

Zund G3 XL

obszar roboczy 223/320 cm
moduły tnąco bigujące, frezarka
idealna precyzja cięcia
wycinanie dowolnych wształtów

Summa T160

szerokość cięcia 158 cm
przeznaczona do cięcia i nacinania folii
doskonała precyzja cięcia
aktywny obrotowy nóż

Introligatornia i wykańczanie

W tym dziale stawiamy na naszych specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie wykańczania wydruków wielkoformatowych. Oprawiamy, zgrzewamy, szyjemy, oczkujemy, pakujemy, a wszystko pod okiem działu kontroli jakości. Nasza zautomatyzowana szwalnia pozwala na wykańczanie oraz nadawanie przeróżnych kształtów zadrukowanym tkaninom.

Automat szyjący Cronos Ultimate

automatyczny proces szycia flag
system chłodzenia igły, bezdotykowy system prowadzenia tkaniny
automatyczne podawanie gumek sylikonowych

Oczkarka JOPEVI

zautomatyzowane oczkowanie
rozmiar oczek 10-12 mm
oczka metalowe i plastikowe

Najważniejsze cechy

Druk ten inaczej nazywany jest drukiem cyfrowym i dzieli się na dwa główne typy: solwentowy oraz lateksowy. Do wykonywania druku wielkoformatowego wykorzystywana jest innowacyjna technologia. Ten rodzaj druku znajduje szerokie zastosowanie, stąd też bierze się jego popularność. Głównie dzięki niemu powstają wszelkie reklamy zewnętrzne oraz wewnętrzne. Drukarnie oferujące taki typ zadruku oferują bogatą paletę produktów dzięki ultranowoczesnemu parkowi maszynowemu.


Drukowane formy

Druk wielkoformatowy to przede wszystkim zagospodarowanie takich powierzchni jak billboardy, plakaty, duże banery reklamowe, szyldy, tablice. To również stojaki, potykacze, roll-upy. Niektóre firmy zajmują się także drukowaniem fototapet, tkanin dekoracyjnych, paneli ściennych, flag oraz trybun reklamowych.


Produkcja

By wytworzyć tego rodzaju reklamy, niezbędne jest posiadanie bogatego zaplecza produkcyjnego. Druk wielkoformatowy powstaje dzięki najlepszym maszynom dostępnym w dziedzinie poligrafii. Reklamy w dużych formatach można drukować dzięki ploterom. Najlepsze z nich drukują w technice UV. W nowoczesnej drukarni możliwe jest łączenie kilku prac, co dodatkowo zwiększa gabaryty reklam. Wszystkie produkty powstałe dzięki wykorzystaniu druku wielkoformatowego cechują się najwyższą jakością. Nowoczesna technologia jest w stanie wyprodukować wyjątkowe reklamy, które charakteryzują się nie tylko estetycznym wyglądem, ale również starannością i wytrzymałością. Gdy reklamy zewnętrzne wystawione są na niekorzystne warunki pogodowe po prostu muszą być solidnie wykonane. Żywe kolory i różne sposoby nowoczesnego zadruku zadowalają klientów i gwarantują sukces.


POWRÓT DO GÓRY