Druk siatek

Jedną ze specyficznych usług realizowanych przez naszą firmę są wydruki przygotowywane na przystosowanych do tego celu siatkach typu Mesh. Najczęściej są to wydruki wielkopowierzchniowe, które mogą zajmować powierzchnię kilkudziesięciu, a nawet kilkuset metrów kwadratowych. Co ważne, w przygotowaniu tego typu wydruków nie ma praktycznie żadnych ograniczeń wymiarowych, ponieważ pojedyncze brykiety siatki można łączyć ze sobą poprzez ich zgrzewanie. Druk siatek Mesh to sprawdzona technologia charakteryzująca się bardzo dużą trwałością. Naniesione na siatkę Mesh nadruki są w wysokim stopniu odporne na działanie czynników środowiskowych, takich jak wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Dzięki temu nie blakną, przez długi czas zachowując swój oryginalny, atrakcyjny wygląd.

Czym jest siatka Mesh?


To rodzaj grubej, perforowanej siatki wykonanej z tworzywa sztucznego typu PCV, przystosowanej do nanoszenia nadruków z jednej strony – siatki Mesh przystosowane są do zadruku jednostronnego. Materiał użyty do produkcji siatki Mesh charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, jest odporny na rozciąganie i rozdarcia, jest również wodoodporny, dobrze znosi gwałtowne zmiany temperatur, został specjalnie zabezpieczony przed niszczącym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Zadrukowywanie siatek Mesh to jeden z popularnych sposobów na przygotowanie wielkopowierzchniowej reklamy zewnętrznej. Tego typu siatki wykorzystuje się m.in. do przygotowania reklam, które mają zasłonić fasady budynków na czas ich remontu, reklam na ogrodzenia czy reklam na rusztowania.

Co warte podkreślenia, dzięki perforacji siatki typu Mesh przepuszczają zarówno dźwięk, powietrze, wilgoć, jak i światło, przez co mogą i są powszechnie stosowane jako rodzaj reklamy stosowanej na elewacjach budynków.

Możliwe zastosowania siatki Mesh:


  • • przygotowanie reklamy wielkoformatowej na elewację budynku,
  • • wykonanie siatki zabezpieczającej rusztowanie, która będzie jednocześnie nośnikiem reklamy firmy budowlanej lub innej,
  • • przygotowanie reklamy na ogrodzenie o dowolnej wysokości i długości,
  • • przygotowanie wielkoformatowej reklamy przystosowanej do montażu na zewnątrz budynków, w ściśle określonym miejscu.

Zalety druku siatek


Największą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość tworzenia stosunkowo tanich i niezwykle wytrzymałych reklam wielkoformatowych, bez ograniczeń względem ich rozmiaru. Dzięki opcji zgrzewania pojedynczych arkuszy zadrukowanej siatki, przy jej pomocy mogą powstawać reklamy o niezwykle dużej powierzchni. Warto również pamiętać, że druk siatek jest stosunkowo tanią opcją, zwłaszcza w zestawieniu z przygotowaniem wydruków na materiałach banerowych, które są mniej trwałe i bardziej podatne na oddziaływanie czynników środowiskowych.

Wydruki przygotowane na siatkach Mesh przez długi czas utrzymują wysokie nasycenie kolorów, można w prosty sposób oczyścić ich powierzchnię przy pomocy myjki ciśnieniowej bez większego ryzyka uszkodzenia nadruku, wykazują się dużą opornością na działanie słońca, wilgoci i skrajnych temperatur.

POWRÓT DO GÓRY