Kasetony

Przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, możliwość efektownego zaprezentowania logo lub nazwy firmy, a także duża atrakcyjność wizualna, to tylko niektóre z cech, jakimi charakteryzują się nowoczesne kasetony reklamowe. Dziś ten specyficzny nośnik reklamy może przybierać różnorodne kształty i formy, ale praktycznie zawsze wyposażony jest w indywidualny system oświetlenia wewnętrznego, dzięki któremu naniesiony na powierzchnię kasetonu nadruk pozostaje widoczny o każdej porze dnia i nocy. Podświetlany kaseton przyciąga uwagą, zwłaszcza po zmroku, stając się niezwykle efektownym nośnikiem reklamy stosującej go firmy. W związku z dużą siłą oddziaływania tego typu reklamy chętnie sięgają po nią różnego rodzaju podmioty, w tym lokale gastronomiczne, lokale o funkcji rozrywkowej, a także sklepy i niektóre firmy usługowe.

Kasetony z tworzyw sztucznych

W przypadku kasetonów o większych rozmiarach, zamiast blachy aluminiowej lub płyt kompozytowych stosuje się aluminiowe profile zabezpieczone transparentnym tworzywem sztucznym typu pleksi. Na powierzchni frontów nakleja się wodoodporne naklejki, które następnie można podświetlać. Alternatywą dla twardych frontów mogą być tkaniny winylowe, które naciąga się na ramy profili aluminiowych. Tego typu rozwiązania są niezwykle efektywne, dając możliwość częstej zmiany grafiki na kasetonie.

Kasetony z płyty kompozytowej

Do produkcji kasetonów używa się różnych typów materiałów. W naszej firmie do produkcji tego typu nośników reklamy używana jest m.in. płyta kompozytowa typu dibond. Jest to specjalny rodzaj warstwowej płyty aluminiowej z wewnętrznym wypełnieniem polietylenowym, która charakteryzuje się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, na działanie wody i skrajnych temperatur. Dzięki właściwościom płyt kompozytowych powstające z nich kasetony z powodzeniem można umieszczać w przestrzeni publicznej, na zewnątrz budynków, pod przysłowiową chmurką.

Kasetony podświetlane.

Dawniej do oświetlania kasetonów stosowano świetlówki lub klasyczne żarówki. Dziś są to zwykle lampy ledowe lub specjalne taśmy Led typu RGB, przy pomocy których można dowolnie sterować kolorem światła. Największą zaletą zastosowania oświetlenia ledowego, na przykład taśm ledowych, jest energooszczędność oraz duże rozproszenie światła. Dzięki temu istnieje możliwość równomiernego podświetlenia całej powierzchni kasetonu, przez co znajdujący się na jego powierzchni nadruk reklamowy staje się bardziej wyraźny, jego kolory są bardziej naturalne, głębokie i żywe.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny.

Paulina Sądej
Project manager - Litery 3D, kasetony
M. +48 784 163 164
Email: Paulina Sądej

POWRÓT DO GÓRY